Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O Nas

Czcionka:

Do WTZ uczęszcza w ramach pobytu dziennego 45 osób   z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności na podstawie orzeczenia lekarskiego.

Terapia dla nich jest prowadzona w pracowniach pod kierunkiem instruktorów terapeutów zawodu, rehabilitanta, psychologa, pielęgniarki, lekarza i logopedy.

Program terapii w pracowniach jest dostosowany do psychofizycznych możliwości uczestnika. Czas zajęć w warsztatach wynosi 35 godzin tygodniowo i 7 godzin dziennie.

Poprzez udział w terapii zajęciowej uczestnicy WTZ rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia, zaspakajają potrzebę twórczości, uwrażliwiają się na piękno, żyją w poczuciu własnej wartości i pełnej akceptacji.

Prace wykonywane w ramach zajęć terapeutycznych biorą udział w wystawach, aukcjach, promowane są wraz ze sprzedażą w czasie organizowanych różnych Świąt i imprez w mieście i Powiecie oraz w organizowanych dniach otwartych WTZ.

W warsztatach można kupić różne wyroby wykonane przez uczestników w poszczególnych pracowniach lub zlecić prace do wykonania.

Uzyskane pieniądze ze sprzedaży przeznaczane są na rehabilitację, spotkania okolicznościowe i rekreację osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy WTZ-u zdobywają wiedzę, którą w przyszłości przy sprzyjających możliwościach lokalowych i poprzez przeprowadzaną rehabilitację poprawiającą stan zdrowia umożliwi im otwarcie własnej działalności gospodarczej lub zdobycie zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.

WTZ zatrudnia terapeutów, dba o wyposażenie pracowni oraz fachowe prowadzenie zajęć realizuje indywidualne programy terapeutyczne.  Zajęcia prowadzone są w dziewięciu  pracowniach. Osoby niepełnosprawne korzystają również z turnusów rehabilitacyjnych, wycieczek, spotkań, zabaw. W 2004 roku zorganizowana została I Integracyjna Olimpiada Sportowa, której idea i przesłanie kontynuowane jest w latach następnych.

Warsztaty służą też pomocą w załatwianiu codziennych problemów związanych z niepełnosprawnością. Zajęcia stwarzają możliwość udziału w rehabilitacji społecznej i zawodowej przez terapię zajęciową zmierzającą do rozwijania:

 -umiejętności wykonywania czynności życia codziennego oraz zaradności osobistej,

 -psychofizycznych sprawności oraz podstawowych i specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających uczestnictwo w szkoleniu zawodowym i podjęciu pracy zawodowej. Są dla nich drugim domem, a jednocześnie miejscem, gdzie mogą się realizować.

 

 

 

 

 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny